Жим Арнольда
Жим Арнольда — базова вправа на дельтоподібні м'язи. Під час її виконання задіюються всі три пучки дельт (в переважній більшості середній і передній).
Вихідне положення. Сядьте на лаву з вертикальною спинкою і щільно притисніть спину до неї, ноги зігніть в колінах під прямим кутом. Візьміть у руки гантелі, підніміть і утримуйте їх на рівні шиї, зап'ястям (долонями) в середину (до тіла). Руки повинні знаходитись в одній площині з тілом.

ВАЖЛИВО: спочатку потрібно піднімати гантелі перед тулубом (розводячи лікті в сторони), а після цього — повертати в плечах, де вони повинні підніматися в площині тіла; вправа має виконуватися з помірною швидкістю, а рухи повинні бути плавними; різкі рухи під час виконання вправи перенесуть вагу на хребет та на плечеві суглоби (останні, при такому розкладі, можуть травмуватися); чим вище будете жати гантелі — тим максимальніше будуть скорочуватись дельтоподібні м'язи.
Тяга штанги до підборіддя
Вихідне положення. Візьміть за гриф штангу хватом зверху. Відстань між руками повинна бути вужчою за ширину плечей. Встаньте рівно, розпрямте спину і трохи вигніть її в попереку. Гриф штанги повинен торкатися стегон.

Жим штанги стоячи (армійський жим)
Техніка виконання. Підніміть штангу на груди, долонями вгору, плечі прямі. Зробіть вдих, затримайте дихання і вижимайте штангу вгору. Видих робите тільки після того, як пройдете найскладнішу ділянку вправи. Верхня точка — руки прямі, плечі підняті. У верхній точці зупиніться і ще раз напружте дельти. Тепер повертайтесь у вихідне положення.
Розведення гантелей в нахилі
Вихідне положення. Візьміть легкі гантелі в обидві руки нейтральним хватом (долонями всередину). Нахиліться вперед так, щоб корпус був паралельний підлозі. Спину тримайте рівною, трішки прогнутою в попереку. Ноги можна злегка зігнути в колінах. Гантелі звисають на випрямлених руках під грудьми. Руки повинні бути міцно зафіксовані в ліктях до кінця виконання вправи (їх можна трохи зігнути, перед тим як приступити до виконання). Всі рухи відбуваються тільки в плечевих суглобах.

У верхній точці вправи постарайтесь зробити коротку паузу. Видихніть та повертайтесь у вихідне положення.
ВАЖЛИВО: руки повинні рухатися виключно у вертикальній площині; не відводьте гантелі назад чи вперед; у верхній точці лікті повинні бути вище рівня спини.
Підйом рук з гантелями перед собою
Підйом рук з гантелями вперед — ізолююча вправа на передній та середній пучки дельтоподібних м'язів.
Вихідне положення. Станьте прямо, ноги поставте на ширину плечей, гантелі перед стегнами (майже торкаються їх). Тулуб прямий, руки випрямлені не до кінця і зафіксовані в ліктях до кінця виконання вправи. Гантелі можна тримати порізному: як хватом зверху (долоні спрямовані до стегон), так і нейтральним (долоні дивляться одна на одну), тільки в першому випадку більше працюють середні дельти, а другому — передні.

ВАЖЛИВО: для того щоб змусити передні дельти працювати на повну силу потрібно використовувати не дуже важкі гантелі та робити довшу паузу у верхній точці вправи (адже м'язи напружуються більше під час статичної роботи ніж під час динамічної). Щоб дати більше навантаження на передні дельти — тримайте гантелі хватом зверху та долонями всередину (долонями одна до одної). Ні в якому разі не допомагайте собі корпусом, прогинаючи його назад (навантажуватиметься ваша спина, а не дельти), краще використовуйте легші гантелі.
Немає коментарів:
Дописати коментар