Станова тяга (вправи для ніг, вправи для спини)


       Більше вправ тут: bodybuildinginua.blogspot.com

       Станова тяга - одна з базових вправ для спини, що виконується зазвичай зі штангою. Вона використовується як загальний елемент фізичної підготовки і є однією зі змагальних дисциплін у таких видах спорту як паверліфтинг та силовий екстрім, застосовується також і бодібілдерами для зміцнення м'язів спини, зокрема попереку.


       При виконанні тяги задіяно майже три чверті всієї м'язової маси тіла, в основному це: розгиначі спини, сідниці, двоголовий і чотириглавий м'язи стегон, широкі м'язи спини, частково трапеції, передпліччя та біцепси. Тяга на прямих ногах, так звана «мертва тяга», додатково розтягує і навантажує біцепси стегон та верхні частини сідничних м'язів.


       Техніка виконання. Тяга виконується при вузько поставлених ногах. Руки на ширині плечей. Гомілки ніг повинні практично торкатися грифа штанги. Тут напруга переноситься на м'язи спини, біцепс стегна і сідничні м'язи. Квадріцепси включаються в роботу лише в початковій фазі підйому («зриву» штанги). При виконанні даної вправи важливо піднімати штангу рівномірно і вертикально, голову не опускати вниз, плечі повинні бути відведені назад, а лопатки зведені.






Особливості тренування м'язів ніг

       Велике значення в тренуванні ніг відіграє правильна техніка. Недотримання техніки вправ найчастіше служить причиною травмування та зниження ефективності тренінгу в цілому.

       Перед виконанням вправ завжди ретельно виконуйте розминку. Вона знижує ризик травмування, покращує еластичність зв'язок і суглобів, підвищує кровообіг у м'язах, готує суглоби (посилюється секреція синовіальної рідини, яка змащує суглобові поверхні і запобігає пошкодження хряща). Крім того, в тренуванні ніг особливе значення надається розтяжці після виконання вправ.


       Новачкам достатньо виконувати 1-2 вправи на м'язи ніг. Якщо ваше першорядне завдання  збільшити м'язову масу верхньої половини тулуба, за умови, що стан ніг вас влаштовує, то достатньо тренувати ноги 2-3 рази на місяць. Для розвитку м'язів ніг потрібно 3-4 тренування на місяць. Тренувальна програма професіонала залежатиме від цілей та виду відстаючих м'язових груп: виконуйте 1-2 базовиі вправи і 1-3 ізолюючі на відстаючі групи. Оптимальна кількість повторень для м'язів нижніх кінцівок вище звичайного: м'язи стегна вимагають 8 - 10 повторень, м'язи гомілки  10-15, вибирайте такі ваги, щоб сет був виконаний повністю.


Особливості тренування спини

       Якщо ви займаєтеся по спліту, то спину можна тренувати в один день з трицепсами, ногами, біцепсами або плечима. Людям, робоча діяльність яких пов'язана з важкою фізичною працею рекомендується виконувати не більше трьох-чотирьох сетів за одне тренування. Якщо ви не відчуваєте повсякденного навантаження на спину, то за одне тренування потрібно виконувати 6-8 сетів (сума сетів всіх вправ) на спину.

       Вправи для м'язів спини є одними з найбільш травмонебезпечних, найбільш часто інвалідизація в бодібілдингу пов'язана з хребтом (остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, спондилолістез, утиск корінців спинно-мозкових нервів і так далі). Всі ці захворювання пов'язані з нераціональним тренінгом і надмірними навантаженнями на хребетний стовп. Якщо ви недавно приступили до занять з бодібілдингу, то на початкових етапах використовуйте невеликі ваги, навіть якщо відчуваєте, що можете підняти набагато більше. Щоб давати спині високі навантаження, попередньо потрібно зміцнити м'язово-зв'язковий апарат, який буде захищати хребет від пошкодження.



       Зазвичай, достатньо двох-трьох вправ на спину, для досягнення хороших результатів. Для збільшення рельєфу і м'язової маси виконуйте по 10-15 повторень. При заняттях для розвитку сили — потрібно зменшити кількість повторень до 5-7.

Немає коментарів:

Дописати коментар