Тяга штанги в нахилі до поясу (тяга до живота) (вправи для спини)

  

       Тяга штанги в нахилі до поясу (тяга до живота)  базова вправа в пауерліфтингу та бодібілдингу. Використовується для розвитку м'язів спини, може виконуватись як прямим так і зворотнім хватом.
       Тяга до поясу є базовою вправою для зміцнення і росту великих круглих м'язів, широких м'язів спини та задніх дельтоподібних м'язів.

       Техніка виконання. Ноги, зігнувши в колінах, ставте на ширину плечей. Обхоплюйте гриф штанги верхнім хватом трішки ширше плечей не зігнувши руки в ліктях і випрямтесь. Нахиліть тіло вперед, прогнувшись в попереку, десь на 30 градусів. Намагаючись підняти лікті вгору  потягніть штангу до живота. Зробіть можливу кількість повторень. До кінця вправи м'язи повинні залишатися напруженеми.





Особливості тренування спини

       Якщо ви займаєтеся по спліту, то спину можна тренувати в один день з трицепсами, ногами, біцепсами або плечима. Людям, робоча діяльність яких пов'язана з важкою фізичною працею рекомендується виконувати не більше трьох-чотирьох сетів за одне тренування. Якщо ви не відчуваєте повсякденного навантаження на спину, то за одне тренування потрібно виконувати 6-8 сетів (сума сетів всіх вправ) на спину.

       Вправи для м'язів спини є одними з найбільш травмонебезпечних, найбільш часто інвалідизація в бодібілдингу пов'язана з хребтом (остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, спондилолістез, утиск корінців спинно-мозкових нервів і так далі). Всі ці захворювання пов'язані з нераціональним тренінгом і надмірними навантаженнями на хребетний стовп. Якщо ви недавно приступили до занять з бодібілдингу, то на початкових етапах використовуйте невеликі ваги, навіть якщо відчуваєте, що можете підняти набагато більше. Щоб давати спині високі навантаження, попередньо потрібно зміцнити м'язово-зв'язковий апарат, який буде захищати хребет від пошкодження.


       Зазвичай, достатньо двох-трьох вправ на спину, для досягнення хороших результатів. Для збільшення рельєфу і м'язової маси виконуйте по 10-15 повторень. При заняттях для розвитку сили — потрібно зменшити кількість повторень до 5-7.

Немає коментарів:

Дописати коментар