Тяга Т-грифа




Вихідне положення. Для початку роботи переступіть ногою штангу (важливо: відстані між кожною з ніг і штангою повинні бути рівними). Ноги тримайте на ширині плечей. Прямою спиною прогніться і вхопіться (верхнім хватом) обома руками за ручки тренажера.

Техніка виконання. На видиху силою м'язів спини зігніть руки в ліктьових суглобах і потягніть гриф на себе. Коли гриф буде близько грудей,  включіть у рух плечі; дотягніть його так, щоб ваші лікті виступали за плечі. В такому положенні зробіть паузу . Штангу потрібно опускати вниз до повного випрямлення рук на вдиху.



Особливості тренування спини

       Якщо ви займаєтеся по спліту, то спину можна тренувати в один день з трицепсами, ногами, біцепсами або плечима. Людям, робоча діяльність яких пов'язана з важкою фізичною працею рекомендується виконувати не більше трьох-чотирьох сетів за одне тренування. Якщо ви не відчуваєте повсякденного навантаження на спину, то за одне тренування потрібно виконувати 6-8 сетів (сума сетів всіх вправ) на спину.

       Вправи для м'язів спини є одними з найбільш травмонебезпечних, найбільш часто інвалідизація в бодібілдингу пов'язана з хребтом (остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, спондилолістез, утиск корінців спинно-мозкових нервів і так далі). Всі ці захворювання пов'язані з нераціональним тренінгом і надмірними навантаженнями на хребетний стовп. Якщо ви недавно приступили до занять з бодібілдингу, то на початкових етапах використовуйте невеликі ваги, навіть якщо відчуваєте, що можете підняти набагато більше. Щоб давати спині високі навантаження, попередньо потрібно зміцнити м'язово-зв'язковий апарат, який буде захищати хребет від пошкодження.


       Зазвичай, достатньо двох-трьох вправ на спину, для досягнення хороших результатів. Для збільшення рельєфу і м'язової маси виконуйте по 10-15 повторень. При заняттях для розвитку сили — потрібно зменшити кількість повторень до 5-7.

Немає коментарів:

Дописати коментар